Rejestracja i informacja: 71 747 77 77

Mamy najlepszy zespół

Troszczymy się zarówno o naszych pacjentów, jak i wszystkich członków zespołu DaVita!

Przejdź dalej

Poznaj nas

Oto część naszej drużyny!

Szymon Brzósko

Dyrektor Medyczny

Nefrolog, specjalista chorób wewnętrznych, transplantolog kliniczny. Ukończył Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, gdzie wykłada i rozwija swój dorobek naukowy od 1999 roku. Jest stypendystą programu naukowego Marie Curie Fellowship (stypendium naukowe we Włoszech w Instytucie Mario Negri Sud) oraz Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej; swoją wiedzę poszerzał też na stażach i szkoleniach w Rumunii, Węgrzech, Niemczech i w USA. Ukończył również kurs Basic Certificate in Quality & Safety Institute for Healthcare Improvement. Obecnie jest doktorem habilitowanym nauk medycznych i promuje kolejne pokolenia lekarzy i naukowców. Jest też autorem i współautorem ponad 120 publikacji naukowych, podręczników akademickich i prelegentem krajowych i międzynarodowych konferencji medycznych. Wielkokrotny laureat nagród Rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Ministra Zdrowia RP. Członek Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego oraz American Society of Nephrology. W zespole DaVita pracuje od 2014 r., od 2017 kieruje jego pracami medycznymi i dba o jakość leczenia wszystkich pacjentów. Czas wolny, gdy wieje, spędza na wodzie, gdy nie wieje – wspina się w górach.

Marta Serwańska-Świętek

Zastępca Dyrektora Medycznego

Specjalistka chorób wewnętrznych, nefrologii i transplantologii klinicznej. Jest doktorem nauk medycznych. Od 20 lat leczy pacjentów chorych na nerki. Studia medyczne ukończyła na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, odbywała też szkolenia w zagranicznych ośrodkach nefrologicznych i transplantacyjnych w Hiszpanii, Szwecji i Stanach Zjednoczonych. Jest autorką wielu publikacji naukowych i prelegentką na krajowych i międzynarodowych konferencjach medycznych. W DaVita czuwa nad zdrowiem swoich pacjentów i wraz z Dyrektorem Medycznym dba o jakość leczenia w całej sieci stacji dializ. Prywatnie interesuje się malarstwem flamandzkim i teatrem. Kiedy tylko może podróżuje. Latem chętnie spędza czas pływając na kajakach, zimą – jeżdżąc na nartach.

Agnieszka Kędzierska - Ryk

Zastępca Dyrektora Medycznego

Specjalistka chorób wewnętrznych i nefrologii. Medycynę studiowała na Akademii Medycznej w Białymstoku. Ma ponad 20-letni staż zawodowy obejmujący pracę w szpitalach, pogotowiu ratunkowym, licznych placówkach lecznictwa otwartego (przychodnie i stacje dializ). W DaVita na co dzień opiekuje się pacjentami oraz jako Zastępca Dyrektora Medycznego współpracuje z zespołem medycznym i klinicznym, by podnosić jakość leczenia i bezpieczeństwo pacjenta w całej sieci stacji dializ. Kiedy tylko może odpoczywa na łonie przyrody. Latem chętnie spędza czas pod żaglami.

Ryszard Trafny

Zastępca Dyrektora Medycznego

Lekarz z 35-letnim doświadczeniem. Studia medyczne kończył na Akademii Medycznej w Poznaniu. Pierwszy staż nefrologiczny odbył we Wrocławiu, następny w Toruniu, a od uzyskania specjalizacji z nefrologii pracuje w Golubiu Dobrzyniu. Swoją wiedzę poszerzał też w Niemczech w renomowanych ośrodkach nefrologicznych (Hann-Mueden i Getyndze) oraz chorób wewnętrznych w Worms. Zanim dołączył do naszego zespołu był Dyrektorem Medycznym B. Braun Avitum Poland, sieci stacji dializ, która od lutego 2020 jest częścią DaVita. Ryszard interesuje się muzyką i filmem. Latem żegluje oraz uprawia kite- i windsurfing, a zimą jeździ na nartach.

Edyta Kaczmarek

Dyrektor ds. Polityk i Procedur

Pielęgniarka z powołania. Od ponad 20 lat specjalizuje się w pielęgniarstwie nefrologicznym. W DaVita czuwa nad bezpieczeństwem pacjentów od strony polityk i procedur. Zanim dołączyła do DaVita, wiele lat pracowała jako pielęgniarka na oddziale intensywnej terapii medycznej oraz w amerykańskiej firmie medycznej (zajmowała się edukacją, promocją i sprzedażą sprzętu do hemodializy i dializy otrzewnowej). Gdyby pielęgniarstwo nie było jej wielką pasją, pracowałaby jako pedagog lub coach. Każdą wolną chwilę poświęca na pielęgnację ogrodu - uwielbia róże. Kocha też zwierzęta (ma 3 koty i psa), lubi czytać polskie kryminały i jest wielką fanką piastowskiego Głogowa, w którym mieszka.

Krzysztof Hurkacz

Dyrektor Generalny DaVita

Z branżą nefrologiczną związany jest od 20 lat. DaVita Polska zarządza od początku istnienia organizacji w naszym kraju, tj. od 2013 roku. Wcześniej związany był z Euromedic – firmą zajmującą się dializoterapią i diagnostyką obrazową. W latach 2001-2011 był kolejno jej Dyrektorem Operacyjnym i Dyrektorem Generalnym. Swoją karierę zawodową rozpoczynał zaś w Paclan (dziś Ceco) jako Dyrektor Finansowy. Z wykształcenia jest ekonomistą. Ukończył wydział zarządzania i informatyki na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym (dawniej Akademia Ekonomiczna). W czasie wolnym najchętniej uprawia sport. Biega, gra w koszykówkę. Jest też wielkim fanem tenisa.

Jakub Janiak

Dyrektor Operacyjny

Z DaVita Polska związany jest od 2015 roku. Najpierw pełnił tu rolę Dyrektora Finansowego, by na początku 2020 objąć zarządzanie działalnością operacyjną spółki. Zanim dołączył do naszego zespołu, przez 8 lat pracował w Ernst and Young Audyt Polska w dziale audytu zewnętrznego. Swoje pierwsze kroki zawodowe stawiał natomiast w Accenture jako analityk biznesowy. Kuba jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji. W czasie wolnym lubi jeździć na rowerze lub pływać. Zimą wraz z całą rodziną chętnie wybiera się na narty.

Dariusz Gawrych

Dyrektor Finansowy

Do zespołu DaVita Polska dołączył w czerwcu 2020 roku. Wcześniej przez 8 lat był związany z Grupą Draxton (branża motoryzacyjna) pracując jak Dyrektor Finansowy w EBCC we Wrocławiu. W latach 2005 – 2012 pracował w dziale audytu Deloitte Polska. Z wykształcenia jest ekonomistą. Ukończył Wydział Zarządzania i Informatyki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu (dawniej Akademia Ekonomiczna). Posiada również uprawnienia biegłego rewidenta oraz jest członkiem ACCA. W czasie wolnym gra w brydża sportowego.

Znajdź ośrodek dializ blisko siebie

Tutaj znajdziesz dane kontaktowe i informacje o godzinach otwarcia ośrodków dializ w Twojej okolicy.

Sprawdź

Kalkulatory medyczne

Skorzystaj z prostych kalkulatorów medycznych i sprawdź różne parametry Twojego zdrowia.

Czytaj więcej